Neviditelný pesPRÁVĚ TEĎ: 22:19 - V Kralupech nad Vltavou se odpoledne vážně zranil muž při pádu pod vlak. Utrpěl hlavně pohmoždění hrudníku. Lékaři měli také podezření na zranění srdce. Muže převezli do nemocnice v Praze.  |  21:47 - V Madridu demonstrovaly desetitisíce Španělů. Lidé se stali obětí podvodu dvou společností slibujících výnosné investice do poštovních známek. Škoda je odhadem v miliardách eur.  |  20:42 - Podle televize Nova zadržela policie v jižních Čechách gang podezřelý z kuplířství. Do Česka měl lákat dívky ze zemí bývalého Sovětského svazu. Muži jim vzali doklady a nutili k prostituci.  |  
21.4.2007 | Alexandra

Datum vydání
Po
Út
St
Čt
So
Ne
26
27
28
29
30
31
01
08
09
15
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06

Duben 2007

ReklamaReklama


Proč Jiří Paroubek kradl na vojně salám

19. srpna 2006, Lidové noviny

Ross Hedvíček kromě komentářů české politiky napsal soubor textů ve stylu Černých baronů, kde vzpomíná na vojenskou službu v Prachaticích.

Jedním z jeho „spolutrpitelů“ byl údajně i Jiří Paroubek. Paroubek tuto informaci oficiálně nepotvrdil, na druhou stranu je pravda, že vojnu skutečně strávil v Prachaticích. V rozhovoru Tomáše Přibyla pro portál PrachatickoNews konstatuje, že vojnu zahájil v roce 1977 a „skončil jako četař absolvent a byl pomocníkem proviantního náčelníka motostřeleckého pluku v Prachaticích.“ Přiznává se také k sympatiím ke slečně z Volar.

Ross Hedvíček o něm píše: „Coby mladík vypadal budoucí předseda vlády téměř stejně jako teď. Byl natolik snědý v obličeji, že jsme si mysleli, že je cigánské národnosti, což tehdy nemělo natolik negativní podtext jako dnes. Měl stejnou bradavici na tváři, tmavohnědé oči a česal si vlasy zprava doleva, jako to měl Adolf Hitler - to mu zůstalo.

Ana rozdíl od mnoha nepodložených historek o tom, jak v pozdějších letech Jiří Paroubek pracoval v RaJ a cosi o veřejných zakázkách města Prahy, kde dělal ekonoma spolu s ODS dlouhá léta, mé vlastní historky jsou podložené, protože já jsem u toho osobně byl. A co já pamatuji, tak se Jiří Paroubek choval bezvadně, nikomu neublížil, nikoho neudal - rozhodně ne mě, a námětů by pár mohl mít, vzhledem k mé celoživotní tendenci jmenovat věci pravými jmény. A dokonce na mě byl hodnej.

Byl na mě hodnej tím, že kradl ze skladu salámy, kterými mě obdarovával. A já jsem mu za to vděčný! Měli jsme hlad! Vojáci měli hlad. A český národ si může gratulovat k tomu, že má konečně předsedu vlády, který, když už něco ukradl, tak proto, aby pomohl bližnímu, aby nasytil hladovějícího. Tedy ne proto, aby si koupil byt na Barrandově, chalupu na Vysočině nebo apartment v Bruselu.

S Paroubkem jsme se znali hned, jak přišel na útvar, protože on byl provianťák a já jsem byl staršina dělostřeleckého oddílu a jako takový jsem měl třikrát do měsíce službu dozorčího v plukovní kuchyni. To byla funkce vyhrazená pouze pro staršiny jednotek a protože nás bylo v Prachaticích asi deset, tak jsme se střídali tak každých deset dnů. Vyfasoval jsem bílý plášť s červenými provázky na rameni a šel jsem se cpát do kuchyně, ale taky hlídat kuchaře, aby se neprali a fasovat materiál na vaření dole ze skladů od Paroubka.“

Podle knížky Rosse Hedvíčka Jak Paroubek kradl salámy aneb Hedvíčkova politická břitva připravila Jasna Sýkorová

Reklamahanonym
20:04
24.8.2006

počet příspěvků: 1, poslední 24.08.2006 20:04Reklama

reklama
Reklama


PTEJTE SE OSOBNOSTÍ
On-line o studnách
Ptejte se nejen na kampaň
ministerstva zemědělství.
další on-line rozhovory

NEPŘEHLÉDNĚTE
Classic FM
pusťte si teď
Hrajte sudoku!
Luštěte online 
Nové filmy
DVD edice LN
Filmy z LN
DVD edice
Aliante 2007
soutěž pro SŠ


Reklama


PočasíKurzovní lístek
Dnes dnes 14°C
Zítra dnes 20°C
EUR +0,1% 28,035
USD 0,0% 20,606
GBP +0,1% 41,272
SKK +0,4% 0,838

Měli by podle vás majitelé studní platit za čerpání vody?
ano (271)

ne (2065)
ReklamaReklamaReklamaReklama
RSS | zprávy pro PDA | zpravodajství e-mailem | kódování češtiny
© 2007 Lidové noviny, a.s., ISSN 1213-1385
© Copyright Česká tisková kancelář, Reuters Limited, Asociated Press, Agence France-Presse
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu
kontakty internet@lidovky.cz (redakce), Inzerce iweb23